ZŠ a MŠ Teplice nad Metují

Akce

Překulil se další školní měsíc a nás čekal Halloween. A se vším všudy- vyráběním, přípravou večeře, soutěžemi, stezkou odvahy a s přespáním. V úterý ráno se družinka zaplnila batůžky, spacáky a velkou oporou na halloweenskou noc – plyšovými mazlíky. A odpoledne čekalo na děti vyrábění dýňákové lucerničky, soutěž v přeměnění spolužáka na mumii, strašidelné luštění a hádanky. Po vlastnoručně připravené mumii k večeři  následovala příprava spacáků a šlo se na stezku odvahy. Noční škola vypadá zcela jinak a vydává zvláštní zvuky, zkuste jít ve tmě od jednoho světýlka ke druhému- chtělo to odvahu. Ale když si dáte ke svačině pár duchů a useknutých prstů, zvládnete i stezku odvahy. Potom čisté spodní prádlo, pohádka a spát. Ráno vše pobalit, voňavý rohlík a rakvičku k snídani a mami, ty už jsi tady?

Seznamovací září uteklo jako voda a poslední páteční odpoledne se rozvoněla družinka  skořicí, vanilkou, jablky , čajem i kávou. Proběhlo naše první Štrůdlobraní. Porota se snažila vyhodnotit voňavé štrůdly sladké i slané. Po snědení třinácti kousků se porotci s plnými bříšky shodli na tom, že všechny štrůdly byly výborné. O tom svědčí i prázdné talířky ostatních dětí i  přítomných maminek a tatínků. Posezení  doplnila soutěž o nejdelší jablíčkovou slupku, společné omalovánky i hádanky v poznávání ,, jablíček“. Kdoule i granátové jablko zamotaly hlavu nejen dětem.  Všem maminkám a dětem, které pomáhaly péct, tímto děkuji.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Když ještě v listopadu hřmívá, úrodný rok nato bývá.

Padá-li sníh ve velkých a širokých vločkách, přijde obleva.

Sportuj ve škole

sportuj ve škole